KONST / Litografier / Pastell 17423536
nr 1742 3536
Tor Hörlin
(1899-1985), Sverige
Pastell, + litografi, Landskap & Interiör. Signerade, yttermått inklusive ram: 50x60 - 53x61 cm
Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 november 2025
kl 19:47:44
22/11 14:11:12