Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell/kol 4311283



*

nr 431 1283


Pastell/kol

Karl Olof Björk, "Alaget desarmeras", 58x41


Utrop:

100 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 oktober 2006
kl 16:27:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/9 21:25:58 1      100 kr
1/10 17:45:23 2      550 kr
2/10 13:55:24 3      Vinnande bud
2/10 13:56:53 3      justering av budtak
2/10 14:55:42 4      650 kr
2/10 15:59:50 3      justering av budtak


  • Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita karl olof björk kol pastell vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8188 Akvarell
    Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:47
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 8009 Akvarell
    Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12




Ladda ner broschyr