KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15286058
nr 1528 6058
Carin Ax
(1915-2006), Sverige
Pastell, Signerad, "Dimma" Smögen, 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 81x70 cm
Carin Ax, svensk tecknare, målare och grafiker född i Uppsala 1915, död 2006.
Utrop:
600 kr
måndag 20 mars 2023
kl 20:19:39
Carin Ax
Läs mer om Carin Ax