KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13823156

nr 1382 3156

Bror Gösta Fohlin

(1921-2004), Sverige

Pastell, Bror Gösta Fohlin (1921-2004), Sverige. Fiskeläge. Signerad, daterad 1972. Pastell, ca 47x61, yttermått inklusive ram: 62x77 cm

Bror Gösta Fohlin, svensk bildkonstnär född 1921, död 2004.

Bror Gösta Fohlin

Läs mer om Bror Gösta Fohlin