Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 13093515



*

nr 1309 3515


Nicolas Issaiev

(1891-1977), Ryssland


Nicolas Issaiev (1891-1977), Russia. Venize 1966. Signed. 50x58 cm,


PASTEL, Venize 1966. Signerad. 50x58 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday February 24 2020
at 20:31:17


  • Bid history
Time Bidder Bid
18/2 06:58:10 1      100 kr
24/2 20:22:03 2      600 kr
24/2 20:22:38 3      400 kr
24/2 20:22:38 2      450 kr (Robot)
24/2 20:23:40 3      600 kr
24/2 20:23:40 2      600 kr (Robot)
24/2 20:24:23 2      Vinnande bud
24/2 20:26:17 3      700 kr
24/2 20:26:17 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita nicolas issaiev pastell rysk ryska ryskt ryssland vattenfärg
  • 8360 PASTEL
    Monogramsignerad AE, modell, sheet: 36x25 cm, oute..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 18:11
  • 8204 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 20:18




Ladda ner broschyr