KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14897231
nr 1489 7231
Ragnar Lindquist
(1906-1986), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Blomsterstilleben. Signerad, yttermått inklusive ram: 83x76 - 79x90 cm
Kondition: slitage, skador
Ragnar Lindquist, svensk målare född i Malmö 1906, död 1986 i Lidingö.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 september 2022
kl 18:11:17
10/9 05:25:23
300 kr
11/9 15:17:59
Ragnar Lindquist
Läs mer om Ragnar Lindquist