KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12848128
*
nr 1284 8128
Ove Jepsen
(f. 1934), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Komposition. Signerad. Olja på pannå, ca 50x63 cm
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:07:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 17:14:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Läs mer om Ove Jepsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danskt europa komposition norden olja på pannå oljemålningar ove jepsen skandinavien skandinavisk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23
*
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Läs mer om Ove Jepsen
nr 1284 8128
Ove Jepsen
(f. 1934), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Komposition. Signerad. Olja på pannå, ca 50x63 cm
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/10 17:14:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk mÃ¥lare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.Läs mer om Ove Jepsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danskt europa komposition norden olja på pannå oljemålningar ove jepsen skandinavien skandinavisk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23