KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15597281
nr 1559 7281
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Italien. Signerade. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm och 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 28 augusti 2023
kl 20:08:32
100 kr
150 kr
200 kr