KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12275371
nr 1227 5371
Inez Leander
(1878-1969), Sverige
Oljemålningar, 2 st. Landskap, signerade. Olja på pannå, 18x23 + 21x23
Inez Leander, svensk målare och grafiker född 1878, död 1969.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 7 januari 2019
kl 20:55:24
6/1 21:36:23
100 kr
7/1 19:55:15
Inez Leander
Läs mer om Inez Leander