KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15125109

nr 1512 5109

Gustaf Börtner

(1905-1985), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Fjällmotiv. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 31x38-39x47 cm

Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 december 2022
kl 20:58:40

19/12 20:43:25 1      Vinnande bud

Gustaf Börtner

Läs mer om Gustaf Börtner