KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15527501
*
nr 1552 7501
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Bad. Signerad. Olja på pannå, 16x12 cm, yttermått inklusive ram: 22x18 cm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2023
kl 18:26:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 11:16:56
1
100 kr
5/7 19:31:20
2
150 kr
5/7 19:36:46
1
200 kr
8/7 22:49:30
3
250 kr
9/7 16:51:19
1
300 kr
17/7 18:16:05
4
350 kr
17/7 18:19:20
1
400 kr
17/7 18:20:41
4
Vinnande bud
17/7 18:21:36
4
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bad gunnar widholm olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:06
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:15
*
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
nr 1552 7501
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Bad. Signerad. Olja på pannå, 16x12 cm, yttermått inklusive ram: 22x18 cm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 11:16:56 | 1 | 100 kr |
5/7 19:31:20 | 2 | 150 kr |
5/7 19:36:46 | 1 | 200 kr |
8/7 22:49:30 | 3 | 250 kr |
9/7 16:51:19 | 1 | 300 kr |
17/7 18:16:05 | 4 | 350 kr |
17/7 18:19:20 | 1 | 400 kr |
17/7 18:20:41 | 4 | Vinnande bud |
17/7 18:21:36 | 4 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bad gunnar widholm olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:06 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:15