KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12508444

nr 1250 8444

Per Wilhelm Cedergren

(1823-1896), Sverige

Oljemålningar, Ett par, 1800-tal, tillskrivna Per Wilhelm Cedergren (1823-1896). Olja på duk, 15x21

Kondition: slitage, färgbortfall

Per Wilhelm Cedergren, svensk bildkonstnär född 1823, död 1896.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 29 april 2019
kl 20:46:04

24/4 05:18:25 1      Vinnande bud

Per Wilhelm Cedergren

Läs mer om Per Wilhelm Cedergren