KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13568453
*
nr 1356 8453
Edward Jangö
(1896-1982), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Capri respektive västkusten. Signerad. Olja på duk, 23x34 respektive 39x55 cm
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 18:15:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 17:27:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edward Jangö
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Läs mer om Edward Jangö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edward jangö olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Edward Jangö
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Läs mer om Edward Jangö
nr 1356 8453
Edward Jangö
(1896-1982), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Capri respektive västkusten. Signerad. Olja på duk, 23x34 respektive 39x55 cm
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 17:27:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edward Jangö
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (dÃ¥ Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.Läs mer om Edward Jangö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edward jangö olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41