bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12525391



*

nr 1252 5391


Carl Wilhelm Nordgren

(1804-1857), Sverige


Oljemålningar, 2 st, Carl Wilhelm Nordgren (1804-1857), Sverige. 1 signerad 1841 Porträtt av Juvelerare Carl Fredrik Hultbom och hans Hustru, Olja på duk, 26x20


Carl Wilhelm Nordgren, född i Stockholm 1804, död 1857, svensk målare.

Utrop:

5.000 kr - 6.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 20:16:28)
Uppdatera
Visning

fredag 26/4, lördag 27/4, söndag 28/4 och måndag 29/4


Auktionen
avslutas:

måndag 29 april kl 18:27:22


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 29 apr

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...

Läs mer om Klassiska

  • Konstnär/Designer

Carl Wilhelm Nordgren

Carl Wilhelm Nordgren, född i Stockholm 1804, död 1857, svensk målare.

Läs mer om Carl Wilhelm Nordgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl wilhelm nordgren olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8408 Benmålning
    Orientalisk, Hästpolo, 15x29
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:03
  • 8412 Oljemålning
    1700-/1800-tal, uppfodrad duk, Byscen. Olja på duk..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:18
  • 8403 Oljemålning
    1800-tal, Landskap med figurer. Olja på duk, 45x80
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:50
  • 7225 Oljemålning
    Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Motiv från Dal..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:50
  • 8230 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Landskap, signerad..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 19:43
  • 7190 Oljemålning
    Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Fiskare med nät..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 19:23




Ladda ner broschyr