KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12555391

nr 1255 5391

Carl Wilhelm Nordgren

(1804-1857), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Carl Wilhelm Nordgren (1804-1857), Sverige. 1 signerad 1841 Porträtt av Juvelerare Carl Fredrik Hultbom och hans Hustru, Olja på duk, 26x20

Carl Wilhelm Nordgren, född i Stockholm 1804, död 1857, svensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 20 maj 2019
kl 18:20:27

Carl Wilhelm Nordgren

Läs mer om Carl Wilhelm Nordgren