KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12318052

nr 1231 8052

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålningar, 3 st, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Ulvsudna. Olja på pannå. Olja på duk, signerad. 58x46

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 28 januari 2019
kl 19:33:07

24/1 19:10:47 1      Vinnande bud

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén