KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12308058

nr 1230 8058

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålningar, 3 st, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Signerad. Olja på pannå, Ulvsunda, 50x61 cm

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:47:08

21/1 13:53:45 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén