KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12318059

nr 1231 8059

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Olja på pannå, signerad. Landskap, 46x55,50x61

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

100 kr - 500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 05:02:53)
Uppdatera
Visning

fredag 25/1, lördag 26/1, söndag 27/1 och måndag 28/1

Auktionen
avslutas:

måndag 28 januari kl 19:41:09

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén