KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12318059

nr 1231 8059

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Olja på pannå, signerad. Landskap, 46x55,50x61

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 28 januari 2019
kl 19:41:09

28/1 17:44:35 1      Vinnande bud

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén