KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12308062

nr 1230 8062

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Bellevue, Den gamla fabriken. Signerad. Olja på duk, 38x46

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:52:54

17/1 10:37:38 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén