KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12856401

nr 1285 6401

Bror Kronstrand

(1875-1950), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Bror Kronstrand (1875-1950), Sverige. Prins och Prinsessan Bernadotte. Signerad, daterad 1935. Proveniens familjen Bernadotte af Wisborg. Olja på duk, 69x58 cm

Bror Kronstrand, född 1875 i Mariestad, död i Stockholm 1950, svensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

12.500 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:53:55

  • Klassiska
  • 28 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Bror Kronstrand

Läs mer om Bror Kronstrand