KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15759205
nr 1575 9205
Boris Ottenberg
(1891-1946), Sverige
Oljemålningar, 2 st, 1 st signerad 1944, + 1 st påskrift a tergo Reval 1932. Olja på pannå, 15x19-19,5-27,5, oramad
Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 19:07:10
1.900 kr
1.900 kr
1.900 kr (Budbetjänt)