KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14456099
nr 1445 6099
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Fågelmotiv. Signerade. Olja på duk, 45x53, yttermått inklusive ram: 56x66 cm
Kondition: en med skadad duk
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 31 januari 2022
kl 18:18:52
300 kr
350 kr
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant