KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14797059
nr 1479 7059
Anton Anderberg
(1882-1973), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Signerad, daterad 1953, Väggfält från Restaurang / café, oramade, Bellman-inspirerade motiv, pannå, 140x122 cm
Anton Anderberg, svensk bildkonstnär född 1882 i Malmö, död 1973.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
150 kr
måndag 18 juli 2022
kl 18:37:40
100 kr
Anton Anderberg
Läs mer om Anton Anderberg