KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568436

nr 1356 8436

Yrjö Kalliokoski

(f. 1899), Finland

Oljemålning, Yrjö Kalliokoski (f. 1899), Finland. Havsmotiv. Signerad. Olja på duk, 33x48cm

Yrjö Kalliokoski, finländsk målare född 1899, död -.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 19:06:19

Yrjö Kalliokoski

Läs mer om Yrjö Kalliokoski