KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482109
*
nr 1548 2109
Willy Rodhe
(f. 1886), Sverige
Oljemålning, Grön oas. Monogramsignerad. Olja på pannå, 20x23 cm, yttermått inklusive ram: 30x34 cm
Willy Rodhe, svensk bildkonstnär född Herdin 1886.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juni 2023
kl 19:09:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 10:55:13
1
100 kr
19/6 15:46:10
2
200 kr
19/6 19:02:32
3
600 kr
19/6 19:03:14
2
300 kr
19/6 19:03:14
3
350 kr (Budbetjänt)
19/6 19:03:18
3
700 kr
19/6 19:04:12
2
600 kr
19/6 19:04:12
3
700 kr (Budbetjänt)
19/6 19:04:47
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grön oas kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willy rodhe
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Willy Rodhe
Willy Rodhe, svensk bildkonstnär född Herdin 1886.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
nr 1548 2109
Willy Rodhe
(f. 1886), Sverige
Oljemålning, Grön oas. Monogramsignerad. Olja på pannå, 20x23 cm, yttermått inklusive ram: 30x34 cm
Willy Rodhe, svensk bildkonstnär född Herdin 1886.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juni 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/6 10:55:13 | 1 | 100 kr |
| 19/6 15:46:10 | 2 | 200 kr |
| 19/6 19:02:32 | 3 | 600 kr |
| 19/6 19:03:14 | 2 | 300 kr |
| 19/6 19:03:14 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 19/6 19:03:18 | 3 | 700 kr |
| 19/6 19:04:12 | 2 | 600 kr |
| 19/6 19:04:12 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 19/6 19:04:47 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grön oas kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willy rodhe
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



