Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 15482109



*

nr 1548 2109


Willy Rodhe

(f. 1886), Sverige


Oljemålning, Grön oas. Monogramsignerad. Olja på pannå, 20x23 cm, yttermått inklusive ram: 30x34 cm


Willy Rodhe, svensk bildkonstnär född Herdin 1886.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 juni 2023
kl 19:09:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/6 10:55:13 1      100 kr
19/6 15:46:10 2      200 kr
19/6 19:02:32 3      600 kr
19/6 19:03:14 2      300 kr
19/6 19:03:14 3      350 kr (Budbetjänt)
19/6 19:03:18 3      700 kr
19/6 19:04:12 2      600 kr
19/6 19:04:12 3      700 kr (Budbetjänt)
19/6 19:04:47 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...



Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

  • Konstnär/Designer

Willy Rodhe

Willy Rodhe, svensk bildkonstnär född Herdin 1886.

Läs mer om Willy Rodhe
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grön oas kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willy rodhe
  • 8153 OljemÃ¥lning
    Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:43
  • 9062 OljemÃ¥lning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:11
  • 9053 OljemÃ¥lning
    Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:08
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:54
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:53
  • 9335 OljemÃ¥lning
    Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:48




Ladda ner broschyr