KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655102

nr 1465 5102

Wilhelm Lorens Holm

(1810-1877), Sverige

Oljemålning, Sjö. Signerad, daterad 1864. Olja på duk, 21x30cm, yttermått inklusive ram: 34x44cm

Wilhelm Lorens (Lorentz) Holm, svensk konstnär född omkring 1810, död 1877 .

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 2 maj 2022
kl 20:44:47

Wilhelm Lorens Holm

Läs mer om Wilhelm Lorens Holm