KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12253609

nr 1225 3609

Villgodt Lundgren

(1849-1911), Sverige

Oljemålning, Villgodt Lundgren (1849-1911), Sverige. Insjölandskap med björkar. Signerad. Olja på duk, 55x43 cm

Villgodt Lundgren, svensk bildkonstnär född 1849, död 1911.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 17 december 2018
kl 18:26:03

17/12 18:18:24 1      Vinnande bud

Villgodt Lundgren

Läs mer om Villgodt Lundgren