KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978363

nr 1397 8363

Verner Savosnick

(1917-1972), Sverige

Oljemålning, Verner Savosnick (1917-1972), Sverige. Fält. Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 50x64, yttermått inklusive ram: 70x85 cm

Verner Savosnick, svensk bildkonstnär född 1917 i Saltsjöbaden, död 1972.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 17 maj 2021
kl 18:39:20

16/5 14:49:32 1      Vinnande bud

Verner Savosnick

Läs mer om Verner Savosnick