KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978363
nr 1397 8363
Verner Savosnick
(1917-1972), Sverige
Oljemålning, Fält. Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 50x64, yttermått inklusive ram: 70x85 cm
Verner Savosnick, svensk bildkonstnär född 1917 i Saltsjöbaden, död 1972.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 maj 2021
kl 18:39:20
16/5 14:49:32
Verner Savosnick
Läs mer om Verner Savosnick