KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16715082
nr 1671 5082
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Oljemålning, "Kamelryttare, Egypten". Signerad, daterad -65. Olja på duk, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 83x69
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 januari 2025
kl 18:15:34
22/12 14:06:41
Veikko Aaltona
Läs mer om Veikko Aaltona