KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14721034

nr 1472 1034

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad och daterad 1952. Olja på duk, 54x65, yttermått inklusive ram: 58x69 cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

3.000 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 2.000 kr (per 06:35:13)
Uppdatera
Visning

fredag 27/5, lördag 28/5, söndag 29/5 och måndag 30/5

Auktionen
avslutas:

måndag 30 maj kl 18:20:29

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud
15/5 16:26:34 1      ledande budet*

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 30 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman