KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144474

nr 1714 4474

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1981, landskap. Olja på duk, 38x46, bemålad ram, yttermått inklusive ram: 59x67 cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 28 juli 2025
kl 19:32:14

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman