KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16561038

nr 1656 1038

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1966. Olja på pannå, 51x65 cm, yttermått inklusive ram: 68x83 cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 11 november 2024
kl 20:09:54

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman