KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13179201

nr 1317 9201

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Oljemålning, Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, 1947. Olja på pannå, 45x36cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 30 mars 2020
kl 20:09:12

28/3 12:45:58 1      1.500 kr
30/3 18:51:32 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman