KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13179201
nr 1317 9201
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, 1947. Olja på pannå, 45x36cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 30 mars 2020
kl 20:09:12
28/3 12:45:58
1.500 kr
30/3 18:51:32
- Klassiska
30 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska