KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15769383
*
nr 1576 9383
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 20:11:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 19:32:26
1
300 kr
6/11 19:59:27
2
350 kr
6/11 20:02:33
1
400 kr
6/11 20:03:14
2
600 kr
6/11 20:04:37
1
500 kr
6/11 20:04:37
2
600 kr (Budbetjänt)
6/11 20:06:17
1
700 kr
6/11 20:06:47
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 1576 9383
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 19:32:26 | 1 | 300 kr |
6/11 19:59:27 | 2 | 350 kr |
6/11 20:02:33 | 1 | 400 kr |
6/11 20:03:14 | 2 | 600 kr |
6/11 20:04:37 | 1 | 500 kr |
6/11 20:04:37 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
6/11 20:06:17 | 1 | 700 kr |
6/11 20:06:47 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55