KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15054479
nr 1505 4479
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -67. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 28 november 2022
kl 18:06:55
27/11 20:40:35
800 kr
28/11 15:30:10