KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303392
nr 1430 3392
Ulla Waller
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Lyftet" fågel. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x23cm
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 8 november 2021
kl 19:23:51
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
Ulla Waller
Läs mer om Ulla Waller