KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15643169

nr 1564 3169

Ulla Wale

(1914-2008), Sverige

Oljemålning, Prästkragar. Signerad. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 56x68 cm

Ulla Wale, svensk bildkonstnär född 1914 i Stockholm, död 2008.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 18 september 2023
kl 20:27:38

Ulla Wale

Läs mer om Ulla Wale