KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752061
nr 1475 2061
Ulla Wale
(1914-2008), Sverige
Oljemålning, Gotland. Signerad. Olja på duk, 60x72 cm, yttermått inklusive ram: 71x84 cm
Ulla Wale, svensk bildkonstnär född 1914 i Stockholm, död 2008.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:55:45
20/6 17:22:28
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer