KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15109159
nr 1510 9159
Ulla-Britta Emitslöf-Dejmo
(1924-2006), Sverige
Oljemålning, "Röda Äpple". Signerad, daterad -61. Olja på duk, 25x65 cm, yttermått inklusive ram: 35x74 cm
Ulla-Britta Emitslöf-Dejmo, svensk målare och tecknare född i Älmhult 1924, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:38:56
100 kr
150 kr
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ulla-Britta Emitslöf-Dejmo
Läs mer om Ulla-Britta Emitslöf-Dejmo