KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11929011

nr 1192 9011

Ture Bosin

(1894-1983), Sverige

Oljemålning, Gårdsmotiv. Signerad, daterad 1945. Olja på pannå, 38x45 cm

Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.

måndag 2 juli 2018
kl 19:25:46

Ture Bosin

Läs mer om Ture Bosin