KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16703030

nr 1670 3030

Tove Friis-Hjorth

(1898-1977), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Monogramsignerad. Olja på duk, 61x46 cm, yttermått inklusive ram: 63x48 cm

Tove Friis-Hjorth, svensk bildkonstnär född 1898, död 1977.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

lördag 21 december 2024
kl 20:25:15

20/12 10:22:39 1      Vinnande bud

Tove Friis-Hjorth

Läs mer om Tove Friis-Hjorth