KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213130
*
nr 1221 3130
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Oljemålning, Landskap med vatten, signerad. Olja på pannå, 25x32
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 18:42:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 14:09:10
1
1.500 kr
3/12 12:29:28
2
1.200 kr
3/12 12:29:28
1
1.300 kr (Budbetjänt)
3/12 12:30:01
2
1.500 kr
3/12 12:30:01
1
1.500 kr (Budbetjänt)
3/12 18:09:58
3
Vinnande bud
3/12 18:37:08
4
1.800 kr
3/12 18:37:08
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Torsten Renqvist
nr 1221 3130
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Oljemålning, Landskap med vatten, signerad. Olja på pannå, 25x32
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/11 14:09:10 | 1 | 1.500 kr |
| 3/12 12:29:28 | 2 | 1.200 kr |
| 3/12 12:29:28 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 3/12 12:30:01 | 2 | 1.500 kr |
| 3/12 12:30:01 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 3/12 18:09:58 | 3 | Vinnande bud |
| 3/12 18:37:08 | 4 | 1.800 kr |
| 3/12 18:37:08 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



