KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568647
nr 1356 8647
Tore Hultcrantz
(1923-1998), Sverige
Oljemålning, Signerad, "blåa och röda fasader". Olja på duk, 56x79cm
Tore Hultcrantz, svensk målare och grafiker född 1923, död 1998.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 18:17:56
24/10 14:52:58
Tore Hultcrantz
Läs mer om Tore Hultcrantz