KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12667128
nr 1266 7128
Tore Hultcrantz
(1923-1998), Sverige
Oljemålning, Kvinna, signerad, ej uppspänd. Olja på dukens mått: 69x103 cm
Tore Hultcrantz, svensk målare och grafiker född 1923, död 1998.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 29 juli 2019
kl 20:06:52
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Tore Hultcrantz
Läs mer om Tore Hultcrantz