KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15207005
nr 1520 7005
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 76x37 cm, yttermått inklusive ram: 79x40 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 februari 2023
kl 18:14:16
350 kr
500 kr
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström