KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728836

nr 1572 8836

Thomas Prytz

(1944-2020), Sverige

Oljemålning, "En kvinnas ord är som bröst som rullar". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 81xx61

Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 23 oktober 2023
kl 19:47:47

Thomas Prytz

Läs mer om Thomas Prytz