KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077236
*
nr 1407 7236
Theresia Sandström
(1893-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 38x51, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 18:34:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 11:56:42
1
200 kr
5/7 18:17:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Läs mer om Theresia Sandström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige theresia sandström
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Läs mer om Theresia Sandström
nr 1407 7236
Theresia Sandström
(1893-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 38x51, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/7 11:56:42 | 1 | 200 kr |
5/7 18:17:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.Läs mer om Theresia Sandström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige theresia sandström
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37