KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16693010

nr 1669 3010

Theresia Jansson

(1867-1941), Sverige

Oljemålning, Interiör. Signerad, daterad Maj -91. Olja på duk, 123x143 cm. Yttermått inklusive ram: 150x170 cm

Theresia Ekblom, svensk målare och tecknare född Jansson i Stockholm 1867, död 1941.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 16 december 2024
kl 18:35:17

16/12 15:18:48 1      Vinnande bud

Theresia Jansson

Läs mer om Theresia Jansson