KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14498115
nr 1449 8115
Sven Rybin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1970, "sol med corona", utställd i Liljevalch 1972-73. Olja på duk, 44x70cm, yttermått inklusive ram: 48x73cm
Sven Rybin, född i Stockholm 1914, svensk målare tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:00:41
Sven Rybin
Läs mer om Sven Rybin
Sven Rybin
Läs mer om Sven Rybin
nr 1449 8115
Sven Rybin
(f. 1914), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
måndag 21 februari 2022 |
Sven Rybin