KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13766179

nr 1376 6179

Sven Olof Rosén

(1908-1982), Sverige

Oljemålning, Skärgård. Signerad, daterad -53. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 53x76 cm

Sven Olof Rosén, svensk målare och grafiker född 1908, död 1982.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 1 februari 2021
kl 20:59:30

1/2 20:47:58 1      100 kr
1/2 20:54:30 2      Vinnande bud

Sven Olof Rosén

Läs mer om Sven Olof Rosén