KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12023308
*
nr 1202 3308
Sven Linderoth
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1910, bäck. Olja på duk, 52x34 cm
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:29:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 10:15:03
1
100 kr
10/9 19:14:16
2
150 kr
10/9 20:14:08
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Läs mer om Sven Linderoth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven linderoth sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:14
*
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Läs mer om Sven Linderoth
nr 1202 3308
Sven Linderoth
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1910, bäck. Olja på duk, 52x34 cm
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 10:15:03 | 1 | 100 kr |
| 10/9 19:14:16 | 2 | 150 kr |
| 10/9 20:14:08 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.Läs mer om Sven Linderoth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven linderoth sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:14



